Çatı Tadilatı

Çatı Tadilatı hakkında bilgi için bizi arayınız…
0533 813 89 43 /0212 227 64 91

Başlıca şiddetli rüzgarların etkisi,şiddetli yağan yağmurların ve fırtınaların taşıdığı ile toz ve istenmeyen maddeler çatı arasına girmekte veya kiremitler arasından olası su sızmaları söz konusu olmaktadır.
Bitümlü dieye tabir edilen çatı su yalıtım malzemeleri örtüleri seçerken göz önünde bulundurulacak bir çok kriter vardır.

Bunlar içerisinde ilk olarak yapının bulunduğu iklimin özellikleri ve yapının özellikleri akla gelmektedir. Bitümlü su yalıtım örtüsü seçerken mutlaka TSE belgesi, Kalite belgesi bulunan seçme ürünler tercih etmek gerekir.
Kaliteli malzemenin tercih edilmemiş olması, yapılan su yalıtımı uygulamasının sağlıksız olmasına sebep olurken, diğer yandan kullanıcıya çatı aktrma ücretleri çıkararak ilave masraflar getirmektedir.

Ayrıca Çatı Uygulamaları yapılırken olası çatı izolasyon problemini en aza indirgemek çatı altına su sızmasını önlenmesi için kiremit altına bitümlü su yalıtım örtülerinin serilmesi oldukça faydalı olur.

Ayrıca çatı malzemeleri ve çatı iskeletinin uzun ömürlü olmasını sağlayarak etkili bir çözüm getirir.

Çatı sistemi malzemeleri çatı sistemleri bileşenlerinin önemli kısmını çatı kaplama malzemeleri oluşturmaktadır. Çatı izolasyon malzemelerinin ise üç ana işlevi bulunmaktadır.

Kaplayarak kapsama , Koruma ve su geçirmeme.

Yani kullanılacak malzeme çatıyı kaplar, örtü altında kullanılan su yalıtımı, ısı yalıtımı gibi katmanları korur ve yağışlarda çatı örtüsü altına su girmesini engeller.

Ancak bu üç önemli özellik çatının fonksiyonel bir şekilde tüm işlevlerini yerine getirmesini sağlaması konusunda yeterli olmamaktadır.

Çünkü çatılarda çeşitli baca duvar dipleri, çatıya çıkış noktaları, anten boruları, mail dereler gibi detaylar bulunmaktadır.

Aynı zamanda çatı örtüsü altında yaratılacak havalandırma birçok açıdan çatıların ömrünü uzatmakta ve sağlıklı bir çatı altı ortamı yaratmaktadır. uzun süre çatı aktarma yapılmadan kullanım ömrünü uzatmaktadır.

Doğru çatı, tüm bu noktaları bir sistem garantisi içinde birbirine uyumlu bileşenlerle çözen ve havalandırmayı destekleyen modüler bir çatı sistemidir.

Aynı zamanda bu sistemin konularında uzman sertifikalı kişilerce uygulanması, performansın garanti altına alınması için son derece önemlidir.